Dzień Dziecka 2019 w Łochowie

Jak co roku, tak i w bieżącym Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie zorganizował uroczystość Dnia Dziecka dla naszych najmłodszych mieszkańców gminy i nie tylko. Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się przemówieniem, życzeniami Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego, Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego i Dyrektora MiGOK Artura Lisa.

 

W tym roku, dzięki Ministerstwu Cyfryzacji, do głównych atrakcji zaliczyć należało kino 5D, stymulator rajdowy,  gry VR i naukę programowania. Oprócz tego dzieci mogły skorzystać z zabawy na świeżym powietrzu bawiąc się z teatrzykiem BUM BUM i Panem Bańką, który przez cały czas bawił dzieci puszczając olbrzymie bańki mydlane. Wszystko to w nadzwyczaj udanej atmosferze i radości.

MiGOK przygotował również dodatkowe atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, rysowanie, czy lepienie z  gliny. Dzieci skorzystać mogły ze strefy wesołego miasteczka a w nim Małpi Gaj, Zjeżdżalnie Bajdolocji, Trampoliny, Kule Wodne, Eurobungee.

Na prośbę MiGOK Ochotnicza Straż Pożarna z Łochowa przeprowadziła pogadankę na temat niebezpieczeństw związanych z zagrożeniem pożarowym, pokazała dzieciom wnętrze pojazdu a na koniec ku uciesze najmłodszych rozpuściła węże strażackie robiąc fontannę z wody. Podsumowując wydarzenie z 1 czerwca trzeba powiedzieć, że nie zabrakło dobrej zabawy, doskonałej oprawy Muzycznej, przepięknie zaprezentowanych utworów muzycznych w wykonaniu uczennic z ogniska muzycznego, rozwijających swoje talenty pod czujnym okiem Pauliny Gocałek. Natomiast występ zespołu Next Level przyprawił odbiorców o dreszcze za sprawą instruktora pana Rafała Snopczyńskiego. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie przewidział jeszcze jedną atrakcję w postaci upominków! Wszystkie dzieci dostały zabawki i słodycze. Do zobaczenia za rok.Dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego życzy Dyrektor MiGOK i Załoga.

               A.S.

 
Michal Krupa