19 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich

 Za nami 19 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich, który miał miejsce 15 i 16 maja w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. Podobnie jak w latach poprzednich także i w tym roku Festiwal odbył się dwuetapowo. Organizatorem wydarzenia był Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie a współorganizatorem Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie.

 

Celem Festiwalu była prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych Mazowsza, inspirowanie instruktorów do poszukiwania nowych form pracy teatralnej. Główną nagrodą półfinału jest udział grupy teatralnej w finale, który odbędzie się 16 czerwca 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.

W pierwszym dniu wystąpiły dwa zespoły: Grupa Teatralna „Baj” z Sadownego i Grupa Artystyczna Next-Level z Łochowa. Ocenę wszystkich spektakli dokonało Jury w składzie:

- Magdalena Chabros, Dyrektor artystyczny festiwalu ”Inkubator”- Przewodnicząca Jury,

- Katarzyna Kownacka, aktorka,

- Artur Lis,  Dyrektor MiGOK, aktor, reżyser.

I miejsce zajęła grupa Next- Level i to oni pojadą na Finał do Siedlec.

W kolejnym dniu udział w Festiwalu wzięły: Młodzieżowy Teatr Profilaktyki „FARSA” z Wyszkowa oraz Grupa Teatralna „Oktaryna” z Jadowa. Ocenę  spektakli przeprowadziło Jury w składzie:

- Anna Mizińska, Szef Działu Teatru (Mazowiecki Instytut Kultury) - Przewodnicząca Jury,

- Aleksandra Sęczyk, Koordynator ds. artystycznych,

- Artur Lis, Dyrektor MiGOK , aktor, reżyser.

I miejsce zajął Młodzieżowy Teatr Profilaktyki „FARSA” i to również oni pojadą na Finał.

Serdecznie gratujemy.!

Uświetnieniem Festiwalu był spektakl pt.” A miał być cud” z piosenkami Agnieszki Osieckiej w reżyserii Jana Szurmieja, w którym udział wzięli Halina Rowicka, Jacek Kawalec a akompaniament Mikołaj Hartel. Spektakl odbył się w Sali Kinowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Łochowie.

Red. Aleksandra Sęczyk

 
Michal Krupa