Archiwum

Łochowska, sportowa niedziela

W dniu 10 marca 2019 r. odbyło się w Łochowie wydarzenie, które przejdzie do historii, a którego echo będzie niosło się przez długi czas - rzecz o charytatywno-sportowej imprezie, czyli biegu dla Eli i Dawida.

Rodzinna, charytatywno-sportowa impreza została zorganizowana przez Łochowską Grupę Biegową z p. Prezes Teresą Węgrzyn na czele oraz tutejszą Parafię reprezentowaną przez Ks. Piotra Jarosiewicza. Impreza przyciągnęła całe rodziny, oprócz biegaczy było mnóstwo dzieci w tym sporo maluszków w wieku przedszkolnym dla których przygotowano dużo atrakcji: malowanie buzi, zabawy zorganizowane przez Panią Anię, słodkie upominki i baloniki . Przewodnim celem imprezy była zbiórka środków na rzecz poszkodowanych w wypadku samochodowym - Eli i Dawida.

Odbyły się trzy biegi: bieg dla najmłodszych na dystansie 100 metrów,  bieg na 2 km z podziałem na kategorie: do lat 13, 13-18 lat, kategoria Open kobiet i mężczyzn oraz bieg główny na dystansie 7 km w kategoriach Open kobiet i mężczyzn. Zarówno organizatorzy jak i wszyscy przybyli goście nie ukrywali zaskoczenia frekwencją, która była wzorowa, pomimo dość nieprzewidywalnej pogody, która tego dnia panowała.

Od godziny 11 przy Łochowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, dzięki uprzejmości dyrektora placówki Pana Andrzeja Suchenka, na jej terenie zaczęto rozstawiać namioty i przygotowywać się do wydawania numerów startowych dla zawodników oraz poczęstunku dla wszystkich, którzy mieli pojawić się na ul. Wyspiańskiego 18 w Łochowie.

Z każdą minutą ku uciesze organizatorów przybywało chętnych do wystartowania w biegach a kolejka do biura zawodów rosła lawinowo.  Pierwszy bieg, na 2 km ze względu na bardzo dużą ilość chętnych, wystartował nie jak wcześniej planowano o godz. 14 a kilka minut później, ukończyło go 172 osoby w różnym wieku, od najmłodszych biegnących z rodzicami po tych, których rocznik należy podziwiać a ich właścicieli szanować za wolę walki. Niektórzy biegli po zdobycie miejsca na podium, inni maszerowali czasem podbiegając lub odwrotnie a byli również tacy, którzy uprawiali NordicWalking.

Drugi wystrzał startera, tym razem na dystans 7km dało się usłyszeć w okolicach godziny 15, w tym biegu zawodnicy mieli profesjonalnie mierzony czas, a o swoim rezultacie każdy kto ukończył zawody został poinformowany SMS-em. Biegacze nie tylko z Łochowa, ale również z pobliskich miejscowości rywalizowali biegnąc ulicami Folwarczną, Dolną, Żeromskiego i Wyspiańskiego, mogąc podziwiać uroki naszej małej Ojczyzny.

Każdy kto brał udział w sportowych zmaganiach, został odznaczony medalem, a w ciągu całego wydarzenia, wręczono ich aż 264 sztuk. Najlepszych sportowców w różnych kategoriach  nagradzano również pucharami ze specjalną dedykacją. Dodatkowym „trofeum” oprócz „złotych” pamiątek były uściski dłoni, Pani Teresy Węgrzyn, Burmistrza Roberta Gołaszewskiego oraz Ks. Piotra.

Łochowska Grupa Biegowa działa od grudnia zeszłego roku a bieg Dla Eli i Dawida był pierwszą imprezą sportową, którą zorganizowała. Nie przeszkodziło im to w zrobieniu tego na najwyższym, możliwym poziomie. Były wspomniane wyżej medale i puchary, była rozgrzewka prowadzona przez p. Kingę, eksperta w dziedzinie fitnessu i prawdopodobnie najlepiej wysportowaną mieszkankę Łochowa, było podium jakiego mimo, że stawał na niejednym to pozazdrościłby sam Adam Małysz, był pomiar czasu wykonany przez profesjonalną firmę, byli najwspanialsi kibice pod słońcem, fotografowie dla których uchwycenie momentu trzech biegnących facetów, unoszących się pół metra nad ziemią to bułka z masłem, była rytmiczna muzyka, pyszne posiłki na ciepło i na zimno wydawane przez przeurocze panie, którym uśmiech nie schodził z twarzy, wszyscy goście i zawodnicy mogli się czuć bezpiecznie dzięki silnej obstawie Strażaków i Policjantów z naszego regionu, była pogoda na specjalne zamówienie złożone przez jedną z grupowiczek, były rekordy życiowe biegaczy. I przede wszystkim byli ludzie wrzucający do puszek banknoty przeznaczone na piękny cel, na rehabilitację poszkodowanych dzieci. Dzięki wszystkim, którzy przybyli pod łochowskie Liceum tego radosnego dnia, udało się zebrać niebagatelną kwotę 9394zł.

Równocześnie z zawodami biegowymi w łochowskiej siłowni Hulk odbywało się wydarzenie, które miało na celu wspomóc akcję zbiórki datków. Dzięki Danielowi, najbardziej charyzmatycznej osobowości znanej łochowskiemu środowisku, człowiekowi który stworzył miejsce gdzie łochowianie mogą zadbać o swoje sylwetki oraz kondycję, podczas konkursu „Wyciskanie sztangi dla Eli i Dawida” zebrano 2150zł. W sumie ludzie dobrej woli wrzucili do puszek w ciągu tego pamiętnego dnia aż 11544 zł!

Jednak to wszystko nie odbyłoby się, gdyby nie sponsorzy z naszego regionu, to dzięki nim było to wszystko o czym Państwo mogli przeczytać wyżej i co mogli ujrzeć podczas „sportowej niedzieli” na placu łochowskiego ogólniaka. To dzięki tym ludziom, którzy nie byli obojętni na prośby działaczy ŁGB i księdza Piotra mieliśmy wszyscy możliwość spędzić wspólnie, miły czas i pokazać Łochów jako małe pod względem liczb ale za to wielkie pod względem ludzkich serc miasto.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na nasze sportowe święto i już dziś zapraszamy na kolejne imprezy. Już 2 maja ŁGB zorganizuje kolejną imprezę z całą pewnością jeszcze bardziej atrakcyjną niż niedzielna.

ŁGB

 

                                                                                                                         Łochów, 4 kwietnia 2019r