Archiwum

Wyczarować kwiaty z bibuły

Barbara Kowalczyk ze Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury w Urlach na zaproszenie Publicznej Biblioteki im. Medarda Downarowicza w Łochowie przeprowadziła warsztaty z rękodzieła artystycznego dla dzieci klas IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie dnia 29 marca 2019 roku.

Tematem warsztatów była wiosna, która jeszcze nieśmiało do nas zagląda. Pani Barbara pokazała jak w prosty sposób wyczarować kwiaty z bibuły, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do wykonania. Dzieci ze skupieniem słuchały i odkrywały tajniki wykonania takich dzieł, a zaraz potem same ochoczo zabrały się do pracy.Na koniec warsztatów Pani Barbara przeczytała fragmenty poezji patronki Trójki - Marii Konopnickiej.

 

Celem przeprowadzenia warsztatów było stworzenie przyjaznego środowiska, w którym jest rozwijana i pielęgnowana kultura. Pokazanie dzieciom, że bez smartfonów też można dobrze się bawić, że tworzą rzecz, która jest namacalna, wzbogacona sercem, emocjami, a tym samym jest radosną i kolorową ozdobą naszego otoczenia.

Każde działanie biblioteki wskazuje na szukanie wartości wyższych, nie konsumpcyjnych.

       BP