Archiwum

Warszawska Syrenka w Łochowie

28 marca br. odbyły się eliminacje powiatowe do finału konkursu recytatorskiego 42 edycji „Warszawska Syrenka”. Poziom okazał się wyższy niż w latach ubiegłych. Eliminacje odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VI, VII-VIII wraz z III gimnazjalną.

Jury dla kategorii wiekowej klas 0-III w składzie Anna Mizińska - koordynator Warszawskiej Syrenki w Mazowieckim Instytucie Kultury, Małgorzata Szeja - dyrektor LGD "Bądźmy Razem", polonistka, Aneta Kowalczyk - koordynator do spraw artystycznych w MiGOK w Łochowie, koordynator etapu powiatowego konkursu, przyznało następujące zwycięstwa: 

 

I. Antonina Miklaszewska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grębkowie),

II. Wojciech Głuchowski (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grębkowie),

III. Joanna Parys (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie), 

a także wyróżnienia dla Aleksandry Gałys (SP w Miedznie), Leny Baranowskiej (Szkoła Podstawowa nr 1, im. Baonu „Nadbużańskiego” Armii Krajowej w Łochowie), Zofii Molskiej (Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Gwizdałach) i Amelii Suskiej (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku).

Dla kategorii wiekowej IV-VI jury w składzie: Halina Filemonowicz - reżyser teatralny i animator kultury, Magdalena Donoch - instruktor GOK w Jadowie, Aleksandra Sęczyk - koordynator do spraw artystycznych w MiGOK w Łochowie przyznało następujące miejsca: 

I - Patrycja Dobosz (Szkoła Podstawowa im. Czesława Wycecha w Sadownem), 

II - Alicja Murawska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie),

III - Juliusz Jaroszewski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łochowie)

oraz cztery wyróżnienia dla: Mateusza Turemki (SP w Miedznie), Pawła Jabłońskiego (SP w Miedznie), Konrada Zielińskiego (SP nr 1 w Łochowie), Adriana Krajewskiego (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Ostrówku). 

W kategorii wiekowej klas VII-VIII i gimnazjalnych, gdzie jury tworzyły: Anna Mizińska, Małgorzata Szeja oraz Halina Filemonowicz przyznano:

I m-ce Gabrieli Szelest (SP nr 1 w Łochowie),

II m-ce Franciszkowi Mikulskiemu (SP nr 2 w Łochowie),

III m-ce Ince Lis (SP nr 2 w Łochowie).

Wyróżnienia trafiły do: Hanny Ciulak (SP nr 1 w Łochowie), Zuzanny Gierej (SP w Sadownem), Krystiana Nowakowskiego(SP w Gwizdałach) i Marii Ziółkowskiej (SP nr 2 w Łochowie).

Zwycięzcy wezmą udział już w kwietniu w Finale 42. Konkursu Warszawska Syrenka. Gratulujemy zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie składa podziękowania dla wszystkich placówek, które przeprowadziły eliminacje gminne oraz środowiskowe oraz dla instruktorów przygotowujących recytatorów do konkursu.

       A.K.