W rytmie dojrzałego serca

20 lutego 2019 roku w Sali Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie odbyło się już po raz czwarty rokrocznie organizowane spotkanie muzyczno-poetyckie „W rytmie dojrzałego serca – Walentynki 2019”, które zostało zorganizowane przez Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. Odbiorcami tego wydarzenia byli słuchacze ŁUTW oraz gościnnie członkowie UTW z Tłuszcza wraz ze swoim  koordynatorem UTW Aleksandrą Skonieczną.

Na spotkaniu nie mogło również zabraknąć samego Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego, Wiceburmistrz Małgorzaty Łotarskiej, Dyrektora MiGOK w Łochowie Artura Lisa (kierownika ŁUTW), Agnieszki Szewczyk właścicielki Agencji Banku PKO SA w Łochowie, Beaty Załeckiej Dyrektorki Biblioteki Medarda Downarowicza w Łochowie, Janiny Gałązki - Przewodniczącej Klubu Seniora „Złota Jesień”. Spotkanie zorganizowała i poprowadziła koordynator ŁUTW Aneta Kowalczyk.

 

Dla przybyłych gości i seniorów zostało przygotowanych wiele atrakcji. W części artystycznej uczestnicy wysłuchali wspaniałego koncertu Mirosława Deredasa, który w rytmie Elvisa Presleya wprowadził seniorów w rockandrollowo romantyczny nastrój. W przerwach między poszczególnymi utworami, autorskie wiersze o miłości zaprezentowali seniorzy: Wiesława Krysik, Elżbieta Rosa i Halina Banaszek z UTW  Tłuszcz (prezentując utwory swojej koleżanki Anny Jaworskiej) oraz Barbara Ziółkowska, Wanda Suchenek (która oprócz swojej poezji zaprezentowała również wiersz łochowskiego poety Stanisława Grądzkiego), Mariusz Kubat, Zofia Król - z Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po części muzyczno-poetyckiej na wszystkich czekał pyszny tort walentynkowy sponsorowany, jak co roku przez Panią Agnieszkę Szewczyk.

Nie była to jednak  ostania atrakcja tego wieczoru. Jak na Walentynki przystało, nie obyło się bez serc z miłosnymi przepowiedniami i życzeniami od św. Walentego, takich jak: „Jesteś moją Walentynką” lub „ Masz piękne spojrzenie”. Wywołało to wiele radości wśród wszystkich uczestników.

Punktem kulminacyjnym zabawy były konkursy związane z miłością, np. każdy stolik musiał ułożyć poprawnie rozsypany  tekst  znanej piosenki. Grupa, która jak najszybciej ułożyła we właściwej kolejności  fragment utworu wygrywała. Jednak, aby nie było tak łatwo musiała ją również zaśpiewać. Na zwycięzców czekały oczywiście atrakcyjne nagrody.  Nikt jednak  tego wieczoru nie wyszedł z pustymi rękoma, gdyż każdy z uczestników otrzymał od Gminy Łochów pamiątkowy długopis z napisem „Zakochaj się w Łochowie”.

Tak jak w ubiegłym roku muzyczne konkursy porwały seniorów do tańca i pod wpływem tego  magicznego spotkania wszyscy poczuli się  znowu młodzi i zakochani. Przy świecach, muzyce i w cudownej romantyczno-kawiarnianej atmosferze seniorzy spędzili Dzień Świętego Walentego. Nastrój tego dnia wzbogaciła aranżacja sali, która na ten dzień przyozdobiona została balonami o kształcie czerwonych serc, a scenę zdobiło ogromne kwiatowe również czerwone serce.Praca, jaka została włożona przez MiGOK w organizację imprezy bardzo się opłaciła, co  potwierdziło zadowolenie seniorów, którzy na pewno będą mieli co wspominać.

Serdeczne podziękowania w przygotowaniach tego uroczystego dnia należą się także dla p. Beaty Załeckiej – Dyrektora Biblioteki w Łochowie i jej pracownikom oraz seniorom z ŁUTW:  Zygmunta Tońskiego, Janiny Owsianka, Barbary Gołębiewskiej, Ireny i Alberta Kłóskiewiczów, Krystyny Królik, Danuty Grabowskiej oraz Teresy Kowalczyk. 

Pisząc o tym spotkaniu należałoby również wspomnieć o Panu Stanisławie Grądzkim poecie i pisarzu łochowskim, który cztery lata temu wyszedł z pomysłem poetyckich Walentynek dla Słuchaczy ŁUTW.

Aa

 
Michal Krupa