Widowiskowa po remoncie

Sala widowiskowo-kinowa w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury przeszła kompleksowy remont w celu przystosowania jej do warunków nowoczesnego kina i teatru. Przygotowana została reżyserka oraz mini studio nagraniowe. Posadzka sali została podniesiona w celu utworzenia kąta nachylenia sprzyjającego widoczności w dalszych rzędach. Zamontowano 116 nowych foteli kinowych z miejscami na kubki i 6 dodatkowymi miejscami rozkładanymi. Zamontowano srebrny, zwijany, perforowany ekran do projekcji 3D.

 

Dzięki nagłośnieniu Dolby Surround w technologii 7.1, laserowemu projektorowi cyfrowemu 2K i systemowi do projekcji 3D spełniającym hollywoodzki standard DCI, immersja widza w naszym kinie nie odbiega niczym od wrażeń dostarczanych w większych kinach. System kurtyn scenicznych pozwala na prowadzenie spektakli teatralnych na scenie sali.

W dniu 7.11.2018 roku w setne obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę, sali widowiskowo-kinowej nadane zostało imię Ignacego Jana Paderewskiego i odsłonięta została tablica pamiątkowa. Na uroczystości byli obecni m.in. Wicemarszałek Maria Koc i Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski. Poświęcenia dokonał proboszcz parafii Budziska ks. Antoni Kunicki.

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury uzyskał dofinansowanie na remont i wyposażenie sali widowiskowo kinowej z następujących źródeł:

- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Narodowe Centrum Kultury pokryło koszt zakupu 

 
Michal Krupa