Ciężka praca procentuje!

W Łochowie unihokej rozwija się coraz prężniej. Młodzież licznie przychodzi na zajęcia, Olimpia odnosi sukcesy w wielu kategoriach wiekowych. Przykład musi iść z góry. Przenieśmy się do naszych południowych sąsiadów - Czechów… Nie po to, by kolejny raz wspominać o wyższości czeskiej ligi nad polską, ale by powiedzieć , co robią tam nasi dwaj zawodnicy. W Pradze w dniach 01.12-09.12 odbywają się Mistrzostwa Świata Mężczyzn. Wielka impreza, rozgrywana raz na dwa lata. W 20-osobowej kadrze znaleźli się Sebastian Sternicki i Michał Skura. Stanowią ważny element kadry. Spełniają swoje największe sportowe marzenie, bo każdy z nas chciałby zagrać z orzełkiem na piersi. To jest efekt wieloletniej pracy, bo jednak ogromna większość zawodników, także z naszej drużyny do kadry się nie dostaje. Ale pojawienie się takiej możliwości motywuje, dodaje skrzydeł i sprawia, że chcemy być coraz lepsi.

 

Na sukces chłopaków, którzy grają na najważniejszej imprezie w życiu pracuje cały nasz klub. Trenujemy wspólnie, gramy w lidze, jeździmy po całej Polsce po to, by wyłonić tych najlepszych. „Mimiś” i „Sternik” są filarami seniorów Olimpii Łochów i bez nich nie byłoby wielu sukcesów. Z imprezy wrócą z doświadczeniem, świeżością i nowymi rozwiązaniami taktycznymi, z których będzie korzystać cała drużyna. Działamy, jak połączone naczynia, by zdobyć upragniony medal w Ekstralidze Seniorów. Na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku. Wygraliśmy dwa bardzo ważne mecze z Politechniką Łódzką i awansowaliśmy na 2. miejsce w grupie, które daje nam korzystniejszy układ w fazie play-off. Ostatnie mecze w tym roku zagramy 15 i 16 grudnia z drużyną z Torunia.

Młodsi koledzy - juniorzy starsi też nie odpuszczają. Bronią tytułu Mistrza Polski. Aktualnie zajmują pierwsze miejsce w grupie. Ostatnio pokonali dwukrotnie drużynę UKS Bankówka Zielonka. Świetną postawą wykazał się nasz bramkarz Sebastian Gąsiorek. Liderem drużyny jest Kacper Skura, który punktuje w każdym meczu, często ratując drużynę.

Wszystko się sprowadza do przykładu, który jak już wspomniałem idzie z góry. Młodzież widzi, że w unihokeju są perspektywy, a ciężką pracą można osiągać sukcesy. Jestem przekonany, że z roku na rok reprezentantów Polski z Łochowa będzie coraz więcej, co przełoży się na promocję tego sportu, jak i naszego miasta!

Karol Miszczuk

 
Michal Krupa