Policyjne info

Tragiczny w skutkach wypadek

5 grudnia wieczorem w Łochowie (po godzinie 22.00)doszło do tragicznego w skutkach wypadku.Do zdarzenia tego doszło na skrzyżowaniu DK-50 (Aleja Łochowska) z ul. Baczkowską. Samochód osobowy (Mazda) uderzył czołowo w słup elektryczny, auto zaczęło się palić. Samochodem podróżowały trzy osoby. Jedna z nich została zakleszczona w pojeździe.  31-letni kierowca pojazdu zginął na miejscu, dwie pozostałe przewieziono do szpitala. W działaniach ratowniczo-porządkowych uczestniczyli: OSP Łochów Al. Węgrowska, OSP Łochów ul. Fabryczna, OSP Ostrówek, JRG Węgrów, JRG Wyszków, 3x ZRM, Policja.Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący mazdą nie dostosował prędkości do warunków panujących  na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem uderzając w słup elektryczny. Policjanci apelują do  kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Pamiętajmy że, padający śnieg, śnieg z deszczem oraz przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Wówczas droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Wtedy kierujący nie zdąży natychmiast zatrzymać samochodu. Towarzysząca opadom śliska nawierzchnia jezdni sprzyja wypadkom, stłuczkom i potrąceniom.

 

Czterech na jednego - w tej sytuacji było to konieczne

23 listopada,  po godz. 16.00, dyżurny KPP w Węgrowie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym hyundaiem, który został ujęty przez czterech młodych mężczyzn. Na miejsce natychmiast pojechał patrol Policji.49-latek wjechał  samochodem na chodnik, a następnie uderzył w ławkę. To zachowanie wzbudziło czujność młodych ludzi, którzy byli w pobliżu zdarzenia.  Natychmiast zabrali mężczyźnie kluczyki od auta i powiadomili węgrowską Policję. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego, który wykazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i usłyszał już zarzuty. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.Dzięki odwadze i wzorowej postawie chłopców kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu drogowego.

Działania NURD

22 listopada policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

Działania ,,SMOG"

14 listopada policjanci prowadzili działania pn. ,,SMOG”, mające na celu wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, które w oczywisty sposób wskazują na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery.

Akcja odbywa się cyklicznie. Policja apeluje do kierowców o systematyczne sprawdzanie stanu technicznego własnych pojazdów.

Za: KPP Węgrów, OSP Łochów

 
Michal Krupa