Archiwum

Przedwyborcze rozmowy (3)

Jesienne wybory tuż, tuż. W naszym nowym cyklu, odsłona trzecia. Tym razem rozmowa z kontrkandydatem obecnego Burmistrza Łochowa, kandydującym w najbliższych wyborach na ten urząd - Andrzejem Suchenkiem.

- Podjął pan decyzję o kandydowaniu na Burmistrza Łochowa… Czy było łatwo?

Takie decyzje nigdy nie są łatwe, niosą za sobą wiele konsekwencji. Nie ukrywam, że przed jej podjęciem rozmawiałem z wieloma osobami, zawsze przy podejmowaniu ważnych decyzji staram się poznać opinię innych. Bardzo dużo osób pytało mnie o to, czy podejmę się tego wyzwania. Zdecydowałem, że tak i zrobiłem to dla naszej lokalnej wspólnoty, gminy i jej mieszkańców.

 

- Patrząc z perspektywy minionych 6 miesięcy, jak ocenia pan obecnie decyzję o złożeniu mandatu radnego kończącej się kadencji?

- To też nie była łatwa decyzja. Kosztowała mnie bardzo dużo emocji. Oczywiście nie żałuję. Zrobiłem to w poczuciu odpowiedzialności za to, co robię i za to, do czego się zobowiązałem. Koledzy z Rady Miejskiej w Łochowie mieli inne zdanie i nie chodzi przecież o to, żebyśmy wszyscy myśleli tak samo. Przemyślałem swoją decyzję i teraz zrobiłbym tak samo. Mam nadzieję, że po wygranych wyborach będę w stanie pomóc mieszkańcom ul. Wyszkowskiej.

- Czy były trudności ze skompletowaniem listy kandydatów na radnych do rady miejskiej i ich rejestracją? Wszak, by kandydować na Burmistrza Łochowa, komitet wyborczy wyborców powinien ich zgłosić do co najmniej połowy z 15 okręgów wyborczych, bo tyle ich jest w naszej gminie.

- Po podjęciu decyzji o kandydowaniu zgromadziło się wokół mnie wiele życzliwych osób. W trakcie tworzenia programu i wizji Gminy Łochów kilka osób od razu zadeklarowało chęć startu, to mnie wzmacniało. Były okręgi,  w których rozmawiałem z kilkoma osobami;  jedni narzekali na brak czasu, byli też tacy, którzy mówili, że to jeszcze nie ten czas. Jestem zaszczycony, że w tych wyborach startuje z taką drużyną. Z ludźmi bardzo pozytywnymi, uśmiechniętymi, otwartymi głowami i samodzielnie myślącymi. To ludzie, z którymi będę mógł prowadzić Gminę Łochów do dynamicznego rozwoju.

- Drużyna silna… kompetentna…

- Drużyna jest silna swoją mądrością. To ludzie doświadczeni, dynamiczni. Przede wszystkim potrafimy słuchać się nawzajem. Bardzo dużo rozmawiamy. Kandydaci na radnych rozmawiają z mieszkańcami swoich miejscowości. Jestem przekonany, że wiemy, którymi problemami zająć się w pierwszej kolejności. A przecież tych problemów jest tak wiele.

- Zapewne określiliście już swoje priorytety wyborcze… program wyborczy. Czym chcecie zachęcić wyborców, by oddali głos na poszczególnych kandydatów waszego komitetu wyborczego, a co najważniejsze – na kandydata na Burmistrza Łochowa w osobie Andrzeja Suchenka?

- Praktycznie od 3 tygodni w Internecie ukazują się materiały przedstawiające mój i kandydatów na radnych program. Ten program to wiele godzin rozmów z mieszkańcami naszej gminy. To nie jest tak, że Andrzej Suchenek zna się na wszystkim. Jeśli zostanę burmistrzem, będę silny mądrością mieszkańców, to oni wiedzą, czego potrzebują najbardziej.

Wszyscy ci, którzy zechcą zajrzeć na mój profil fb lub zapoznać się z ulotką wyborczą, dowiedzą się, że doprowadzę do wyrównania szans edukacyjnych wszystkich dzieci w szkołach gminnych. Stworzę możliwości nauki pływania – to przecież bezpieczeństwo i sprawność fizyczna. Jeśli mowa o bezpieczeństwie, to strażacy zawsze będą mogli na mnie liczyć, wiem jak odpowiedzialna jest ich misja. Wspólnie ze współpracownikami postawimy na turystykę. Ludzie chcą przyjeżdżać do Gminy Łochów! Dajmy im możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu, jestem przekonany, że skorzystamy na tym wszyscy.

- Jaki styl kampanii wyborczej pan wybrał?

- Zostało dwa tygodnie do wyborów. Chcę spotkać się z jak największą liczbą mieszkańców. Poprosić o to, żeby poszli na wybory. To takie ważne, aby jak najwięcej z nas wzięło odpowiedzialność za naszą gminę. W trakcie bezpośrednich spotkań przedstawiam swoje propozycje, mówię o kierunkach, na które powinniśmy postawić. Staram się być aktywny w mediach społecznościowych, choć ciągle jeszcze sprawia mi to trudność. Jestem dostępny dla każdego, kto poświęci mi swój czas na chwilę rozmowy.

- Ponieważ na urząd burmistrza jest tylko dwóch kandydatów, jest bardzo prawdopodobne, że rozstrzygnięcie padnie już w pierwszej turze wyborów, tj. 21 października. Na czyją korzyść?

- Mam nadzieję, że to mnie wyborcy obdarzą swoim poparciem. Udowodnię, że Gmina Łochów tak jak szkoła, w której pracuję, będzie odnosiła sukcesy. Zmieni swój wizerunek i stanie się przyjazna nie tylko dla Mieszkańców, ale również dla Gości. Bardzo proszę Państwa o udział w wyborach 21 października i oddanie głosu na kandydatów z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólna Droga WWE 2018, a Gmina Łochów stanie się miejscem,  w którym wszyscy będą czuli się dobrze.

- Dziękuję za rozmowę.