Archiwum

Spotkanie z autorką ponad 40 baśni i bajek

Dnia 27. września br. Biblioteka Publiczna w  Łochowie zaprosiła uczniów dwóch szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1 w Łochowie oraz Szkoły Podstawowej w Ostrówku  na  spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką. Pani Wioletta jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych. Przyjechała do nas z Elbląga i opowiadała o swojej twórczości.

 

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z 4 i 6 klasy. Autorka zaprosiła młodych czytelników do udziału w zabawach (baśniowy konkurs, zabawa teatralna i zagadki piłkarskie) połączonych z wróżeniem. Przeprowadziła zabawny konkurs poprawnej wymowy ”łamańców językowych”. Była też miła niespodzianka, teatrzyk kukiełkowy przez nią przygotowany i własnoręcznie wykonanymi kukiełkami. Poza tym prezentowała swoje najnowsze książki:

- „Faustynka. Opowieści patriotyczne”- to historia o polskiej dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii w czasie, gdy naszego kraju nie było na mapie świata. Faustynka marzyła o powrocie do Ojczyzny. Chce uczyć dzieci języka polskiego.

"Ignaś. Opowieści patriotyczne”- to historia chłopca (Ignacego Jana Paderewskiego), który marzy by zostać wielkim człowiekiem i chce zrobić coś dobrego dla Polski, to szczególnie bliska naszym czytelnikom jest opowieść o Paderewskim, związanym poprzez swoją żonę Helenę z Łochowem i okolicami - „Julin”.

W obydwu spotkaniach panowała przemiła atmosfera, dzieci zadawały liczne pytania na które autorka udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Mamy nadzieję że Pani Wioletta zachęciła dzieci do korzystania ze zbiorów Biblioteki.

               BP