Wydarzenia

Dziewczynka z książką

Dziewczyna z książką

Wystawa fotograficzna "Dziewczyna z książką" wraz z wykładem Magdaleny Chodowik

Data: 01.06.2013
Miejsce: Dom Kultury w Łochowie
Godz: 11:00
Wstęp: wolny

Zapraszamy na wystawę fotograficzną “Dziewczynka z książką” do Domu Kultury w Łochowie. Otwarcie wystawy już w najbliższą sobotę, 1 czerwca o godz. 11h00. Wystawie będzie towarzyszył wykład, tym razem poświęcony Kambodży.

"Dziewczynka z książką" to ogólnopolska akcja charytatywno-społeczna, polska edycja międzynarodowego ruchu #GIRLWITHABOOK założonego w ramach poparcia dla działań młodej, pakistańskiej aktywistki imieniem Malala, w tym roku nominowanej do Pokojowej Nagrody Nobla. Wydarzenie będzie okazją do bliższego poznania działań ruchu “Dziewczynka z książką” i zgłębienia podnoszonych przez niego tematów. Wystawę otworzy Magdalena Chodownik, główna organizatorka polskiej edycji #GIRLWITHABOOK i Daria Nurkiewicz, współorganizatorka akcji.

Wystawie fotografii kobiet z książkami, towarzyszyć będzie wykład* Magdaleny Chodownik na temat Kambodży, który rozpocznie się o godz. 14h00.

Podczas wydarzenia będzie można zrobić sobie zdjęcia z książkami, które później zasilą album fotograficzny “Dziewczynka z książką”.

Serdecznie zapraszamy,

Dziewczynka z książką, Dom Kultury w Łochowie, Centrum Studiów Polska-Azja

* Tematem wykładu będzie tragiczna historia współczesna Kambodży - od rozpadu Indochin przez sekretne bombardowania, reżim Czerwonych Khmerów, okupację i wojny domowe aż po względnie spokojne "dziś". Opowiemy o współczesnych problemach kraju: wysokim wskaźniku analfabetyzmu i o trzymani szkół dla elit, o biedzie, o wyzysku, o turystyce i jej ciemnych stronach.. Poznamy także historię i działania Somaly Mam, niezwykle odważnej i charyzmatycznej kobiety.

 
Michal Krupa