Policyjne info

Zdarzenia drogowe z końca lipca

28 lipca w Łochowie na al. Łochowskiej doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że 37-letni kierujący chevroletem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącym prawidłowo pojazdom skoda oraz hyundai kierowanym przez 27 i 34 - letnich kierujących. W wyniku zderzenia kierowca chevroleta został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Warszawie. 39-letnia pasażerka chevroleta oraz kierowca skody przewiezieni do szpitala w Wyszkowie oraz 22-letnia pasażerka skody do szpitala w Węgrowie. Uczestników zdarzenia zbadano stan trzeźwości i okazało się, że kierowca skody kierował w stanie po użyciu alkoholu.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi KP w Łochowie.

Również 28 lipca w  Łochowie miało miejsce zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy.  Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorower. 29 - letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierował w stanie nietrzeźwości. Miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom i zatrzymali im prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Ofiara śmiertelna na DK 62

Zdarzenie miało miejsce 21 lipca w miejscowości Kamionna na drodze krajowej 62. Policjanci wstępnie ustalili, że 31-letni mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego kierując renault uderzył w jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. 56-letnia mieszkanka pow. węgrowskiego w wyniku poniesionych obrażeń i pomimo akcji reanimacyjnej podjętej przez zespół karetki pogotowia oraz pogotowia lotniczego zmarła. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi KP w Łochowie. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

Działania „Prędkość”

20 lipca w ramach krajowych działań „Prędkość” węgrowska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu oraz reagowała na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Głównym zadaniem policjantów w tym dniu było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Podczas działań policjanci skontrolowali 20 pojazdów, 2 z nich przekroczyła dozwoloną prędkość. Policjanci sprawdzali także stan trzeźwości wszystkich kierowców.

Nietrzeźwi kierowcy na drodze

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło 17 lipca w Łochowie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej opla. 23-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego kierował w stanie nietrzeźwości. Miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w  Łochowie 23 lipca.  Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. 27-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierował w stanie nietrzeźwości. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zdarzenia drogowe z połowy lipca

W połowie lipca doszło na terenie naszej gminy do trzech zdarzeń drogowych:

- 12 lipca na DK 62 w Gwizdałach - ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca audi na zakręcie straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w jadący w przeciwnym kierunku pojazd ciężarowy marki Skania. W zdarzeniu nie odnotowano osób rannych;

- 14 lipca w Łochowie - zdarzenie z udziałem jednego pojazdu, gdzie 22-letnia kierująca volkswagenem na zakręcie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu, w wyniku zdarzenia kierująca wraz z trzema pasażerami zostali przewiezieni do szpitali w Węgrowie i w Siedlcach; po udzieleniu pomocy medycznej zostali zwolnieniu do domu;

- 15 lipca na DK 62 w Gwizdałach - policjanci ustalili, że 40 - letni kierujący toyotą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i pojazd dachował. Kierowca oraz pasażer zbadani przez załogę karetki pogotowia, nie wymagali hospitalizacji.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

„Rajdowiec” na DK 62 w Gwizdałach

15 lipca na KD 62 w Gwizałach, policjanci zatrzymali w terenie zbudowanym do kontroli drogowej mercedesa. 55-letni mieszkaniec Warszawy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 75 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Działania „Trzeźwość w przewozie osób”

16 lipca w powiecie węgrowskim prowadzone były policyjne działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących autobusami, „busami” a także pojazdami nauki jazdy, taksówkami czy też innymi pojazdami realizującymi transport osób. Policjanci  sprawdzali także kierowców pod kątem posiadania przez nich wszelkich wymaganych dokumentów, w tym uprawniających do prowadzenia tego typu działalności. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzili 49 kierowców, z czego 34 to byli kierowcy autobusów, busów i nie odnotowali tego dnia nieprawidłowości.

Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa