Za życiem

17 czerwca, po niedzielnej południowej mszy św., spod kościoła parafialnego w Łochowie wyruszył Marsz dla Życia. To już po raz szósty w Łochowie oraz w wielu innych, około 150 miastach w Polsce, wierni mogli dać świadectwo przywiązania do podstawowych wartości, gdyż Marsze dla Życia i Rodziny zorganizowane zostały w celu publicznego świadectwa wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Patronat honorowy nad łochowskim marszem objął J. E. ks. Bp. Tadeusz Pikus Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej,  Proboszcz par. Niepokalanego Serca N.M.P ks. Roman Kowerdziej oraz Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.

 

Marsz poprzedzono uroczystą Eucharystią - rozpoczynając dzień rodziny, po której wierni z flagami, banerami, balonami i innymi ozdobami wyszli zamanifestować swoje wartości przechodząc z kościoła na plac targowy przy ul. Leśnej, na którym odbywał się piknik rodzinny Anioły w Łochowie. Podczas marszu wierni modlili się za życie poczęte a zagrożone, śpiewali oraz wspólnie pokazywali przy współudziale dziecięcej scholi parafialnej.

Na placu targowym - miejscu pikniku Anioły w Łochowie - schola dziecięca wykonała koncert, a poszczególne szkoły podstawowe prezentowały swoje umiejętności i talenty promując życie. Było wspólne patriotyczne śpiewanie „Łochów śpiewa dla Niepodległej” i został wybity na bębnie z „Orkiestry Wielkich Bębnów” rodzinny puls niepodległości z racji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponadto wystąpił zespół Gwizdalanki, licealny zespół tańca ludowego Sadzewiczowa oraz Wysokie Stężenie Blusa z towarzyszeniem drużyny harcerskiej im. Zawiszy Czarnego w Kamionnie oraz gwiazda wieczoru New Life Music.

Obydwa wydarzenia spiął organizacyjnie łochowski Caritas oraz Wspólnota Domowy Kościół z naszej parafii, dzięki czemu po raz kolejny zarówno podczas Marszu jak i Pikniku można było zamanifestować wartości, wyrażające naszą wiarę oraz promujące życie.

      R

 
Michal Krupa