Wydarzenia

Triathlon charytatywny Kraina Bugu

Triathlon charytatywny Kraina Bugu

czyli pobiegniemy, popłyniemy, dojedziemy do celu.

Charytatywny Triathlon drużynowy Kraina Bugu pod patronatem Czesława Langa, Lidii Chojeckiej, Jakuba Tokarza, przebiegał będzie malowniczą trasą wyznaczoną w obrębie 3 województw: lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego i odbędzie się 22 lipca br. Jest to rywalizacja sportowa dla rodzin oraz firm. W jednej drużynie może znaleźć się 3-4 osób. Bieg – 1 osoba, Spływ Kajakowy – kajak jedno - lub dwuosobowy, wyścig rowerowy – 1 osoba. Nagroda główna to 20 000 zł!

 

 

Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich pierwotnie miał zostać przeznaczony na leczenie Wojtka Budzika, policjanta KMP w Piasecznie oraz organizację mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych. Akcja pomocy została rozpoczęta 10 marca 2018 r. w Pałacu i Folwarku Łochów na evencie z udziałem Urszuli Dudziak. W trakcie wydarzenia zebrano 56 tys. zł. Niestety Pan Wojtek przegrał walkę z chorobą. 22 lipca wspólnie uczcimy jego pamięć. Pierwotnym celem Triathlonu było zebranie środków na kolejny etap leczenia chorego na raka szpiku kostnego Pana Wojciecha Budzika.

Niepełnosprawni mają prawo do normalnego życia w społeczeństwie. Nie muszą być zamknięci w „czterech ścianach”. Są zależni od najbliższej rodziny, zwykle rodziców, po których odejściu zostają bez opieki, a także środków do życia.

Stąd pomysł stworzenia mieszkań chronionych w Górze Kalwarii oraz Siedlcach, gdzie w życiu codziennym osoby niepełnosprawne wspierane będą przez asystentów, a jednocześnie niezależne w miarę możliwości.

Trasa o długości 130 km, podzielona jest na trzy odcinki:

- BIEG – 25 km (Janów Podlaski/Zamek - Mielnik);

- SPŁYW KAJAKOWY – 33 km (Mielnik - Drohiczyn);

- WYŚCIG ROWEROWY – 72 km (Drohiczyn - Łochów), który kończy się przy Pałacu Łochów.

Triathlon odbędzie się w konwencji sztafety.

Patronat gwiazd polskiego sportu nad każdą z dyscyplin: Lidia Chojecka - lekkoatletka, medalistka Mistrzostw Europy w biegach na 1500 m i 3000 m; Jakub Tokarz - złoty medalista paraolimpijskich igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 r. w kajakarstwie; Czesław Lang - słynny polski kolarz, organizator Tour de Pologne.

Triathlon drużynowy Kraina Bugu organizowany przez Arche Sp. z o.o., Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Stępniak Nieruchomości i Fundację Leny Grochowskiej odbędzie się przy wsparciu Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.