Wydarzenia

Biesiadowanie w noc świętojańską

Organizatorem IV Biesiady Twórczości Seniorów - Noc Świętojańska na Błoniach Pałacu Łochów jest Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie. Jest to impreza muzyczno-taneczna podtrzymująca charakter ludowo-folklorystyczny. Na tegoroczną edycję zapraszamy  w niedzielę 24. czerwca br. już od godziny 18-ej.

 

Łochowskie biesiadowanie w noc świętojańską  wpisało się już na stałe w program artystyczny imprez MiGOK Łochów.  Organizowane jest  również z myślą o Łochowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz innych grupach seniorskich działających na terenie powiatu.

Celem Biesiady jest integracja wielopokoleniowa uczestników Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, mieszkańców gminy oraz promocja nasz region na Mazowszu, jak i wśród pozostałych województw, gdyż uroczystość   ta zyskała duży wydźwięk na terenie Mazowsza. W tym roku zaproszono również zespół Śwarne Kakonianki  z Kakonina gm. Bieliny w województwie świętokrzyskim.  Dzięki czemu będzie to krok w celu promocji naszego regionu w innych województwach oraz integracji  z innymi środowiskami  promującymi folklor ludowy.

Tradycyjnie już wystąpią: Cała Praga Śpiewa (Warszawa), Kumy (Komorów), OLaLa (Ostrołęka), Wiejska Speckapela (Cieksyn), Staynia (Warszawa), Gwizdalanki, Młodzieżówka z Sulejówka i Kapela Łochowska. Będzie też uroczyste puszczanie wianków.    

Przedsięwzięcie zaplanowane na przesilenie letnie jest najważniejszym wydarzeniem artystycznym organizowanym przez łochowski MiGOK skierowanym do środowiska seniorów. 

Biesiadę poprzedzi uroczyste zakończenie Roku Akademickiego 2017/2018 Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które rozpocznie się  o godz. 17.00.