Twarz Polaków w obiektywie

Dnia 19 marca 2018 r. Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie wziął udział w projekcie fotograficznym Wojciecha Grzędzińskiego „Twarz Polaków - portret społeczeństwa”.

Projekt ma na celu stworzenie przekrojowego portretu fotograficznego polskiego społeczeństwa w 2018 roku. Kolekcja zdjęć ukazujących różnorodność osób i indywidualność bohaterów, zestawiona w całość przedstawi obraz polskiego społeczeństwa. W ramach projektu autor planuje wykonać ponad 1000 portretów na terenie całej Polski. Projekt uzyskał mecenat stypendialny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2018 rok.

 

Wojciech Grzędziński - jest m.in. laureatem licznych konkursów fotograficznych; World Press Photo, Visa D’Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i in. Autorem zdjęcia roku 2009 i zdjęcia dekady (2014 rok) w konkursie BZWBK Press Photo.

W MiGOKU w sesji fotograficznej wzięły udział osoby w różnym przekroju wiekowym. Każdy z biorących udział otrzymał pamiątkowe zdjęcie. Fotografie będą dostępne na stronie fanpage tego przedsięwzięcia, a w przyszłości w albumie “Twarze Polaków”. Wybrane wizerunki pojawią się na wystawie tego projektu. Mamy nadzieję, że i twarze Łochowian też będziemy mogli na niej oglądać.

Aneta Kowalczyk 

 
Michal Krupa