Trzeci Wiek z tradycją na Ty

Dnia 19 marca 2018 r. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyło się Spotkanie Wielkanocne  Słuchaczy Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przed główną uroczystością odbyła się prelekcja „Zwyczaje i tradycje wielkanocne” poprowadzona przez Danutę Grodzką Wojdynę (m.in. przewodnik turystyczny po Mazowszu, właścicielka Galerii Zambrzyniec).  Pani Danuta opowiedziała zgromadzonym o zwyczajach ludowych zarówno na Mazowszu, jak i w innych częściach Polski. Część główną spotkania rozpoczął ksiądz Prałat Tadeusz Osiński - senior, który poprowadził modlitwę.  Następnie życzenia świąteczne złożył Burmistrz Robert Gołaszewski, który obdarował wszystkich  katalogami „Zakochaj się w Łochowie”. 

W spotkaniu uczestniczyli również: Wiceburmistrz Łochowa Pani Małgorzata Łotarska, Prezes Banku Polskiego  - oddziału w Łochowie - Agnieszka Szewczyk, Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Medarda Downarowicza - Beata Załecka  oraz Pan Marek Kowalski  (nauczyciel informatyki w LO w Łochowie) z licealistami, którzy prowadzą zajęcia komputerowe dla Słuchaczy ŁUTW.

Według zwyczaju uniwersyteckiego,  każdy ze Studentów przyniósł potrawę na  stół wielkanocny. Nie zabrakło m.in. ciast, sałatek, jajek w różnych postaciach oraz swojskiego żurku i chleba przygotowanego przez  MiGOK. Było bardzo świątecznie i uroczyście. 

Aneta Kowalczyk

 
Michal Krupa