XVI Mistrzostwa Polski Cheerleaders

W dniach 9-10 marca odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Cheerleaders. Z wielką przyjemnością pragniemy zakomunikować, że dziewczęta reprezentujące Ziemię Łochowską zajęły II miejsce w najbardziej prestiżowej kategorii: cheer dance senior ulegając jedynie grupie z Płocka.

III miejsce przypadło w udziale Ergo Śląsk Katowice a tuż poza podium uplasowała się grupa Tander z Warszawy. Droga do tytułu v-ce mistrzyń Polski zajęła dziewczętom 4 lata treningu pod okiem nauczycielki w-f w łochowskim LO, kreślącej te słowa.

Dziewczęta trenujące tą dyscyplinę sportu  powinny mieć doskonałe poczucie rytmu, muszą być mocno rozciągnięte, skoczne a do tego mieć nieprzeciętną osobowość. Nie małe znaczenie ma też umiejętność ułożenia właściwej choreografii z uwzględnieniem elementów obowiązkowych takich jak skoki, szpagaty czy piruety. Systematyczność i pasja to kolejne cechy, bez których sukces w tej dyscyplinie nie jest możliwy. Dziewczęta trenują kilka razy w tygodniu, po 2-3 godziny poświęcając swój wolny czas - bardzo często także w ferie i wakacje. Od kilku lat bierzemy udział w Mistrzostwach Polski rywalizując z drużynami, które są zwycięzcami Mistrzostw Europy (Flesz – Garwolin), czy triumfatorami Międzynarodowych Turniejów. W sezonie 2012 dziewczęta z ISKRY zwyciężyły w Grand Prix Polski Cheerleaders.

W tym sezonie (2013) ciężka praca przyniosła oczekiwane efekty. Zajmując II miejsce na Mistrzostwach Polski zespół ISKRA Łochów zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy, które odbędą się pod koniec czerwca we Włoskim Rimini. Dziewczęta będą reprezentować nie tylko nasz kraj ale także naszą Małą ojczyznę - Gminę Łochów i Powiat Węgrowski.