Archiwum

Spotkania autorskie…

- w Gwizdałach

Biblioteka Publiczna im. Medarda Downarowicza w Łochowie była organizatorem spotkania z pisarzem i dziennikarzem Arkadiuszem Niemirskim, które odbyło się dnia 4 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Gwizdałach.

Nasz gość znany jest czytelnikom z kontynuacji serii „Pan Samochodzik i.....”. Teraz zajmuje się wyłącznie pisaniem książek detektywistycznych. W ostatnich latach ukazały się dla młodzieży „Pojedynek detektywów „ i „Testament bibliofila”, oraz zbiór opowiadań kryminalnych dla dorosłych ”Zbrodnia prawie doskonała”.

 

Wielkim atutem spotkania była prezentacja multimedialna przygotowana przez autora ukazująca historię jego życia i twórczości. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze Na zakończenie autor podpisywał swoje książki.

- w Łochowie

29 listopada 2017r. Biblioteka Publiczna im. Medarda Downarowicza w Łochowie gościła na spotkaniu autorskim Panią Małgorzatę Gutowską - Adamczyk autorkę literatury dla dorosłych, znaną z trzytomowej sagi ”Cukiernia pod Amorem”.

Jej dorobek literacki jest dość duży min. ”Niebieskie nitki”, „110 ulic”, 220 linii”, „Podróż do miasta świateł”, ”Kalendarze” i inne. W trakcie spotkania z łochowskimi seniorami pisarka podzieliła się z czytelnikami tym w jaki sposób powstają jej książki, co stanowi inspirację do ich pisania, skąd czerpie pomysły na postacie głównych bohaterów. Nie zabrakło też wspomnień z dzieciństwa autorki.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Po zakończeniu był czas na wspólne zdjęcia, rozmowy i autografy. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom MiGOK za współorganizację spotkania z autorką.

Bibl.