Archiwum

Dzień Wolontariusza

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Stowarzyszenie „JACY? TACY?” zorganizowało 4 grudnia w sali konferencyjnej Dworca PKP w Łochowie spotkanie, podczas którego podziękowaliśmy wszystkim osobom, które bezinteresownie pracują na rzecz naszych podopiecznych. 

Gośćmi honorowymi byli WOLONTARIUSZE pracujący na rzecz stowarzyszenia. Wśród przybyłych gości znaleźli się: Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, V - ce Burmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, Prezes Caritas Łochów Marek Górniaczyk, Dyrektor Przedszkola w Łochowie Hanna Wójcik, Radna Gminy Łochów Urszula Kalinowska, przedstawiciele samorządów szkolnych.

 

Po przywitaniu wolontariuszy, zaproszonych gości i członków stowarzyszenia przez prezes Stowarzyszenia Monikę Jabłonowską, wysłuchaliśmy piosenki skomponowanej przez Arka Rogalę wokalistę zespołu Wysokie Stężenie Bluesa pt. „JACY? TACY? TO MY”. 

Ideę wolontariatu przybliżył Piotr Frączak z Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych -szkoleniowiec, historyk, społecznik, działający w przeróżnych organizacjach pozarządowych od wielu lat. O pracy wolontariuszy opowiedziała również wiceprezes Stowarzyszenia Dominika Martoń-Jaroszewska.

Kulminacyjnym punktem obchodów było wręczenie dyplomów i  kwiatów dla wolontariuszy i przyjaciół naszego Stowarzyszenia. Następnie głos zabrali: Burmistrz Łochowa - Robert Gołaszewski i Elżbieta Trojanowska - prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobą Niepełnosprawnym „JAWOR”, która od wielu lat prowadzi koło wolontariatu przy WTZ w Jaworku.

W części artystycznej wystąpili: Julian Jarosiński i Monika Dobosz z zespołu BACHUS. Następie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Jesteśmy świadomi, iż bez wolontariuszy, którzy pomagają nam w naszych działaniach nie bylibyśmy w stanie wspierać naszych podopiecznych, dlatego  dziękujemy wszystkim za okazałe serce i poświęcony czas. Za pomoc przy organizacji festynu, pikników i spotkań integracyjnych,  wsparcie naszych sobotnich i wakacyjnych zajęć terapeutycznych, za organizację zbiórek rzeczowych na rzecz naszego stowarzyszenia.

Dziękujemy wolontariuszom za to, że są z nami i możemy na nich liczyć. Pamiętajcie, że dobro które czynicie powróci do was z podwójną siłą.

SJT