Archiwum

Nasi w Chrzęsnem

W Pałacu w Chrzęsnem odbył się Finał Malowanego Lata. Jest to projekt organizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury, polegający na wakacyjnych warsztatach plastycznych odbywających się w małych miejscowościach dla dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim.

W przedsięwzięciu uczestniczyło 11 placówek, w tym Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, który zajęcia te poprowadzono przez instruktorkę MiGOK, Anetę Kowalczyk, a zrealizowane zostały w szkole w Kamionnie.

 

Każda instytucja biorąca udział w projekcie, miała za zadanie wyłonić pięć najlepszych rysunków z warsztatów, które wzięły udział podczas wystawy w uroczystym Finale. Grupę uczestników z Kamionny reprezentowały prace: Weroniki Rudnik (14 lat), Laury Posiewki, która otrzymała również wyróżnienie spośród prac wszystkich laureatów całego konkursu (8 lat), Patryka Rokickiego (15 lat), Natalii Królikowskiej (15 lat) i Zuzanny Końsko (13 lat).

Ponieważ tegoroczny konkurs miał tytuł „Malowane Lato z Literaturą w tle”, uroczystości towarzyszyło spotkanie ze znanym ilustratorem książek dla dzieci Józefem Wilkoniem, z autorką książek dla dzieci i młodzieży Joanną Olech oraz aktorem Jarosławem Boberkiem. Na zakończenie można było zdobyć ich autografy, kupić książkę oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Prace, które wzięły udział w wystawie finałowej ukazały się również w pamiątkowym katalogu. To bardzo duże wyróżnienie i serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczestnikom.

R