Spotkanie z podróżnikiem


Dnia 13 marca br. Biblioteka Publiczna w Łochowie gościła w swoich progach znanego podróżnika Romana Pankiewicza. Pan Pankiewicz przybył na spotkanie z Klubem Seniora.

Krakowianin urodzony w 1958r. pokochał wędrówki po tatrzańskich szlakach, co przełożyło się na późniejszą chęć poznawania świata. Pracował w firmie prowadzącej prace budowlane w wielu krajach świata. Umiejętność połączenia pracy zawodowej z analityczną obserwacją życia mieszkańców kraju w którym przebywał uświadomiła mu potrzebę poznawania miejsc, o których nie wspominają przewodniki turystyczne.

Tak powstała książka „Islandia trzeci żywioł”, która jest retrospekcją trzyletniego pobytu autora na Islandii. Napisana jest prostym zrozumiałym językiem zabarwionym nutą humoru. Piękno surowej przyrody Islandii i zachodzące tam niepowtarzalne zjawiska autor utrwalił aparatem cyfrowym robiąc ponad 2000 zdjęć. W trakcie spotkania prezentował te najciekawsze. Zdjęcia te były doskonałym uzupełnieniem wypowiedzi autora, działały na wyobraźnię słuchaczy i przyciągały ich uwagę. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, autor chętnie odpowiadał na pytania seniorów.

Beata Załecka

 
Michal Krupa