Konsekwentnie do celu!

Jesienny klimat z pewnością nie odzwierciedla atmosfery, jaka panowała w ostatnim czasie na łochowskiej hali sportowej. A to wszystko za sprawą unihokeja, który od ponad 10 lat dostarcza emocji kibicom i daje alternatywę dla młodzieży, która niekoniecznie chce grać w piłkę nożną, czy inne popularniejsze sporty.

W ostatni weekend października, jako seniorzy, czyli najstarsza z grup Olimpii Łochów w ramach Salming Ekstraligi Mężczyzn podejmowaliśmy na własnym terenie ULKS Józefinę. Znając przeciwników od lat i często z nimi wygrywając, z jednej strony wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać, z drugiej zaś taka sytuacja wytwarza czasem fałszywe poczucie pewności, które bywa zgubne. Chcąc tego uniknąć, już przed rozgrzewką, na odprawie wraz z trenerem Januszem

Sternickim mówiliśmy o tym, by do meczu podejść na chłodno, bez zbytniej pewności, że mecz wygramy bez walki. Okazały się to prorocze słowa, a drużyna z Józefiny postawiła nam wysoko poprzeczkę!

Unihokej jest na tyle nieprzewidywalnym sportem, że wszystko może zmienić się w ciągu paru chwil. Po 15 minutach od pierwszego gwizdka wygrywaliśmy już 3:0, a po niespełna pół godzinie gry na tablicy widniał wynik 6:1. I w tym momencie wkradło się w naszą drużynę rozluźnienie. Straciliśmy cztery bramki i w 53. minucie było już tylko 6:5. Pokazaliśmy jednak , że potrafimy grać pod presją i to do nas należała końcówka spotkania. Ostatecznie wygraliśmy 11:6 i dopisaliśmy kolejne 3 punkty na swoje konto.

Niedzielne spotkania zazwyczaj bywają spokojniejsze z racji porannej pory i zmęczenia. Jednak kibice, którzy postanowili wstać rano i wspierać swoją drużynę na pewno się nie zawiedli, chociaż po 27 minutach mogli mieć podwyższone ciśnienie, przegrywaliśmy 3:0…Tym razem my musieliśmy odrabiać straty. Po drugiej tercji wygrywaliśmy już 4:3. W ostatniej części meczu dołożyliśmy drugie cztery gole, tracąc tylko dwa. Mecz zakończył się wynikiem 8:5. Aktualnie zajmujemy drugie miejsce w grupie, tracąc 7 punktów do drużyny MUKS Zielonka. W Święto Niepodległości, 11 listopada o godz. 17:00 i w niedzielę o godz. 10:00 na łochowskiej hali zmierzymy się z klubem Bieszczady24.pl Wilki Sanok. Zapraszamy wszystkich kibiców, ale także tych, którzy nie mieli nigdy styczności z unihokejem na dobrym, ligowym poziomie!

Na koniec warto wspomnieć, że duży wkład w nasze wygrane mieli szczególnie dwaj napastnicy: Michał Skura oraz Grzegorz Marszał. Nie bez przyczyny o nich wspominam. Oprócz gry, poświęcają swój czas i zajmują się również trenowaniem dzieci. Warto dodać, że w pracy szkoleniowej pomagają im Paweł Chrupek i Krystian Moleń. Pokazuje to, że tytułowe „Konsekwentnie do celu!” to nie tylko walka o medale w bieżącym sezonie (choć sukcesy są bardzo istotne),  ale także wychowanie młodego pokolenia unihokeistów, którzy nie tylko będą grać w „Olimpii”, ale także w Reprezentacji Polski, czego paru naszych zawodników doświadczyło i miało zaszczyt zagrać z orzełkiem na piersi, co jest spełnieniem marzeń każdego sportowca!

 

Juniorzy starsi

W pierwszy weekend listopada Olimpia Łochów zmierzyła się UKS Bankówką Zielonką. W starciu sobotnim Olimpia odniosła pierwsze zwycięstwo w tej kategorii wiekowej, w tym sezonie. Wynik 7:3 potwierdził możliwości naszej drużyny, aczkolwiek wskazał również, jak wiele pracy przed zawodnikami.

Niedzielne spotkanie było bardziej wyrównane,  z licznymi zwrotami akcji. Po 60 minutach był remis 7:7 i potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się gospodarze.

ULKS Olimpia Łochów - UKS Bankówka Zielonka7:3 (3:1,2:0,2:2)

ULKS Olimpia Łochów - UKS Bankówka Zielonka8:7 d.(2:1,1:4,4:2)(1:0)

 

Juniorzy młodsi

28 października 2017 r. w Zielonce odbył się I Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski  Juniorów Młodszych. W pierwszym spotkaniu z gospodarzem turnieju UKS Bankówką Zielonką padł wynik 3:3, natomiast w drugim podopieczni Michała Skury nie dali żadnych szans UKS Orły Suwałki, wygrywając 15 :0.

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

ZESPÓŁ

PUNKTY

BRAMKI

MIEJSCE

UKS BANKÓWKA ZIELONKA

4

25 : 4

I

ULKS OLIMPIA ŁOCHÓW

4

 18 : 3

II

UKS ORŁY SUWAŁKI

0

   1 : 37

III

 

Młodzicy

Dwa spotkanie towarzyskie rozegrali również najmłodsi, chłopcy rocznik 2005 i młodsi.  Mimo woli walki musieli uznacć wyższość swoich rówieśników z Zielonki, przegrywając dwukrotnie 8-4 i 6-3.

 

Karol Miszczuk, Janusz Sternicki

 
Michal Krupa