Zdolni do obrony

3 listopada 2017 roku Klub Gazety Polskiej w Łochowie zorganizował spotkanie pt.: „Czy Polska musi walczyć o niepodległość?”. Gośćmi spotkania byli: Adrian Stankowski dziennikarz i publicysta oraz Cezary Jurkiewicz prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Goście spotkania przedstawili aktualną sytuację Polski w świetle najnowszych wydarzeń. Adrian Stankowski poruszył temat polskiej armii i jej przemian oraz restrukturyzacji. Mają one prowadzić do tego, aby Polska była postrzegana, jako kraj silny, zdolny do obrony własnej suwerenności. Można to uzyskać dzięki współpracy w ramach struktur NATO. Prelegent podkreślił  znaczenie obecności wojsk sojuszniczych na naszym terytorium. Gość mówił też o cyberbezpieczeństwie państwa.

Na tym polu obecnie toczy się walka. Dzięki stworzeniu odpowiednich struktur organizacyjnych służb specjalnych możemy czuć się bezpieczni.

Cezary Jurkiewicz przedstawił zadania fundacji, której głównym celem jest walka o dobry wizerunek naszej ojczyzny na świecie. W dzisiejszych czasach, kiedy ważny jest przekaz medialny i szybka reakcja na pojawiające się informacje musi istnieć wyspecjalizowana instytucja. To właśnie Polska Fundacja Narodowa odpowiada za obraz medialny naszego kraju.

            

 
Michal Krupa