Czech Open 2017

W dniach 9-13 sierpnia br., po raz kolejny  uczestniczyliśmy w międzynarodowym turnieju Czech Open w kategorii seniorskiej, w którym udział wzięło blisko 300 drużyn z całego świata. Wyjazd do stolicy Czech był traktowany jako kolejny etap przygotowań do nowego sezonu w polskiej ekstralidze. Mimo niepełnego składu, fazę grupową zakończyliśmy na 1 miejscu, by w 1/32 ulec drużynie czeskiej ligi SKV.

Oto nasze wyniki grupowe:

 

Olimpia Łochów - IBK Here For Beer (Estonia) 5:2

Bramki: Krystian Moleń x2, Kacper Wierzchołowski x2, Sebastian Sternicki

 

Florbalová škola Plzeň (Czechy) - Olimpia Łochów 1:1

Bramki: Michał Skura

Olimpia Łochów - ASK Lovosice - LFP (Czechy) 4:3

Bramki: Piotr Kaniuk, Kacper Wierzchołowski, Łukasz Sadolewski, Michał Skura

W 1/32 finału było już znacznie gorzej: SKV (Czechy) - Olimpia Łochów 8:3

Bramki: Grzegorz Marszał x2, Kacper Skura.

Oprócz rywalizacji sportowej mieliśmy możliwość poznania grodu nad Wełtawą oraz na chwilę zrelaksować się w praskim Aquaparku.

Podsumowując, turniej jak najbardziej możemy zaliczyć do udanych. Mieliśmy możliwość zmierzyć się z solidnymi zagranicznymi drużynami, a także obejrzeć kilka meczów z najwyższej światowej półki, z udziałem ekip z najlepszych europejskich lig. Nowy sezon zapowiada się emocjonująco już przed jego rozpoczęciem. Obiecujemy, że damy z siebie wszystko. Do zobaczenia na łochowskiej arenie!!:)

                Janusz Sternicki

P.S. Stowarzyszenie Klub Sportowy Olimpia Łochów zaprasza chętnych na zajęcia unihokeja, projekt „Baw się razem z nami” (zadania współfinansowane przez Gminę Łochów) oraz wyjazdy na basen. Więcej informacji na stronie www.stowarzyszenieolimpia.pl

 
Michal Krupa