Folwark Łochów

Folwark Łochów to kompleks hotelowo-mieszkaniowy, w tym trzykondygnacyjne gmachy, to kompleks który powstał w Łochowie przy ulicy Myśliwskiej. W skład kompleksu hotelowo-mieszkaniowego wchodzić będą obiekty hotelowe, konferencyjne i rekreacyjne, 90 domów jednorodzinnych, 16 budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwu-lokalowych oraz 6 zespołów mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.

Budowa kompleksu rozpoczęła się w listopadzie 2015, a główny jego trzon dobiegnie końca w czwartym kwartale bieżącego roku. Całkowita jego powierzchnia wyniesie 40 tys. metrów kwadratowych (4 ha), a powierzchnia zabudowy 22 tys. metrów kwadratowych. Nieruchomość ta to inwestycja spółki Arche.

Jej generalnym wykonawcą jest spółka budowlana Arche, natomiast koncepcję architektoniczną opracowała pracownia Bulak Projekt z Siedlec.

Główne obiekty tego kompleksu to kondygnacje nadziemne 2-3 piętrowe, gdzie mieści się 149 pokoi 2-osobowych dodatkowo wyposażonych w rozkładaną kanapę, w tym 4 apartamenty dwupoziomowe i 18 pokoi o podwyższonym standardzie z sypialnią i oddzielnym pokojem dziennym, ponadto w jednym z nich mieści się restauracjao pow. 225 m kw. serwująca wykwintne dania kuchni polskiej, w tym inspirowane tradycjami lokalne specjały- można ją powiększyć o dodatkową przestrzeń gastronomiczną do łącznej pow. 750 m kw. Przy restauracji zlokalizowany jest grill zewnętrzny i taras widokowy na staw.

Znajduje się też w pełni wyposażone centrum konferencyjne o powierzchni 1,5 tys. mkw. (7 sal konferencyjnych od 38 m kw. do 287 m kw. z możliwością łączenia do 845 m kw. - konferencje nawet do 700 osób). SPA oraz Strefa Wellness kuszą szeroką gamą zabiegów kosmetycznych, masaży - 7 gabinetów wyposażonych w najwyższej jakości sprzęt oraz kosmetyki. Jest w niej basen z jacuzzi, aromatyczna łaźnia parowa, sanarium i sauny zewnętrzne. Siłownia/fitness/sala sportowa, kręgielnia z dwoma torami do gry i kącik zabaw dla dzieci to kolejne atrybuty tego kompleksu, w którym zaplanowano też kryty basen. Parking ma posiadać 229 miejsc parkingowych.

Nowo powstający Folwark to zespół budynków hotelowych z centrum konferencyjnym o standardzie czterech gwiazdek. Rozległe tereny zielone wokół Folwarku, ze stawem i z dostępem do rzeki Liwiec, sprzyjać mają aktywnym formom wypoczynku. Folwark przyjmuje już zamówienia weselne. Rozmach zatem niesamowity, a jego efekty można było podziwiać w dniach 19-20 sierpnia br. podczas Dnia Optymizmu (zob. materiał: Statuetki ….rozdane!)

Spółka Arche rozpoczęła działalność deweloperską w 1991 roku. W swojej 25-letniej historii wybudowanych zostało ponad 5 tys. mieszkań i domów oraz siedem hoteli. Do Grupy należą: Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Pałac Łochów, Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Pałac Sieniawa, Hotel Tobaco w Łodzi, Hotel Puławska Residence w Warszawie, Hotel w Siedlcach, Apartamenty Hotelowe w Konstancinie-Jeziornie, Zamek Biskupi Janów Podlaski i najświeższy nabytek - Folwark Łochów, mimo przeszkód z kwietnia br. (pożar na poddaszu i dachu nowo budowanego obiektu, gaszony przez 7 jednostek straży pożarnej).

Doszła nam - Łochowowi - kolejna perełka, co prawda mocno uwspółcześniona lecz mając na uwadze bliskość Warszawy, jako najbardziej potencjalny rynek na tego rodzaju usługi - zapewne niezbędna, którą umiejętnie wkomponowano w otoczenie Pałacu Łochów, w obszar między ulicą Myśliwską a rzeką Liwiec.

                R

 
Michal Krupa