Malowane lato na warsztacie

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie w porozumieniu z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie wziął w udział w projekcie edukacyjnym „Malowane Lato z literaturą w tle”.

W ramach projektu zostały zorganizowane warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, które były zrealizowane w dniach 7-11 sierpnia i odbywały się w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie.Warsztaty były prowadzone przez instruktora MiGOK-u, Anetę Kowalczyk. W zajęciach wzięło udział 19 dzieci. Powstało wiele ciekawych prac wykonanych kredą, kredkami, pastelami, a także wycinkami papieru. Pierwszego dnia powstała praca zbiorcza

- moja ulubiona postać z książki lub wymyślona. Podczas kolejnych zajęć uczestnicy wykonali: okładki swoich ulubionych książek, ilustracje do fragmentów książki, które zostały im przeczytane przez prowadzącą zajęcia, mogli też stworzyć rysunki do wybranych przez nich scen z baśni Hansa Christiana Andersena ,,Dzielny ołowiany żołnierz'' oraz zakładki do książek.

Podsumowaniem tego przedsięwzięcia była wystawa prac dzieci, która odbyła się 4 września podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w szkole w Kamionnie. Uczniowie otrzymali podziękowania w postaci dyplomów i książek od MiGOK w Łochowie oraz kubków, które w imieniu burmistrza Łochowa - Roberta Gołaszewskiego dzieciom przekazała wiceburmistrz - Małgorzata Łotarska. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodziców.

Na zakończenie cyklu warsztatów, zostało wybranych pięć najlepszych prac: Zuzanny Końsko, Weroniki Rudnik, Laury Posiewki, Patryka Rokickiego oraz Natalii Królikowskiej. Prace te mają szanse, aby znaleźć się wśród ok. 50 prac, eksponowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury w Pałacu w Chrzęsnem. podczas finału ,,Malowanego Lata'' oraz w katalogu prac, który będzie wydany prze MIK. W trakcie finału odbędzie się spotkanie z twórczością Joanny Olech, z wykształcenia graficzką, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Fragmenty jej książek czytać będzie Jarosław Boberek aktor filmowy, teatralny i dubbingowy.

Dorota Jaczewska 

 
Michal Krupa