Policyjne info nr 187

 

Wielkanocny weekend

W związku ze Świętami Wielkanocnymi, węgrowscy policjanci przeprowadzili akcję „Bezpieczny Weekend”. Podczas akcji, trwającej od 29 marca do 1 kwietnia doszło do 6 kolizji i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących na terenie powiatu węgrowskiego.

Podobnie jak w innych jednostkach garnizonu mazowieckiego węgrowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących, kierowali ruchem w miejscach wzmożonego ruchu. Policjanci z ruchu drogowego kontrolowali również prędkość i trzeźwość kierujących na trasach wjazdowych i wyjazdowych. Podczas akcji doszło do 6 kolizji i zatrzymania 3 nietrzeźwych kierujących.

III Przegląd Spektakli Profilaktycznych

W III Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych przeprowadzonym kwietnia w sali widowiskowej WOK wystąpili gimnazjaliści z Gwizdał, Łochowa i Gminy Liw. Cel przeglądu: zwrócenie uwagi uczniów na problemy związane z kształtowaniem postaw wobec używek takich jak alkohol, środki odurzające, czy narkotyki, gdyż młodzi ludzie często sięgają po używki z nudów, bądź decydują się na ten krok w celu poczucia przynależności i akceptacji ze strony środowiska rówieśniczego.

Młodzież poprzez sztukę miała możliwość wypowiedzieć się na temat uzależnień i ich konsekwencji oraz w atrakcyjny sposób zdobyć wiedzę o uzależnieniach, a także  pobudzić do refleksji.

Zatrzymani z narkotykami

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali do kontroli drogowej Daewoo, w którym podróżowało trzech mężczyzn. W trakcie kontroli jeden z pasażerów zaczął uciekać. Policjanci po kilkudziesięciometrowym pościgu zatrzymali trzydziestotrzylatka. Mężczyzna miał przy sobie ponad 250 gram amfetaminy. Natomiast przy kierującym Daewoo znaleziono susz rośliny. Trzech mężczyzn zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Kolejną osobę zatrzymano następnego dnia. W mieszkaniu u 34. letniego mieszkańca Węgrowa znaleziono również środki odurzające.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających sąd wobec trzydziestotrzylatka zastosował areszt tymczasowy. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających ustawa przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Agresywny pięćdziesięciolatek

Łochowscy policjanci zatrzymali 20.03 w Sadownem awanturującego się mężczyznę. Ten, będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę domową oraz znieważył i naruszył nietykalność funkcjonariuszy. Usłyszał już zarzuty, za które grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech.

Info za KP Węgrów

 
Michal Krupa