Discopolowy koniec wakacji

W discopolowych klimatach odbył się pożegnalny festyn, piknik 2 września w sobotę w Ostrówku. Czemu nawet nie przeszkadzała niezbyt sprzyjająca aura, czasami wręcz deszczowa. Ale jak na koniec lata, koniec wakacji miało być tanecznie, miło lekko i przyjemnie i tak też było.

Festyn jednak rozpoczęto na sportowo - od piłkarskich rozgrywek na boisku LKS Ostrówek. Pierwszy mecz rozegrali seniorzy: miejscowy LKS podjął Świt Barcząca pokonując go gładko, bo z dorobkiem 4 goli, przy zerowym stanie rywali. Nie można tego samego powiedzieć o młodzikach, gdyż ulegli oni MKS Małkinia 2:4. Jak na festyn z prawdziwego zdarzenia przystało nie mogło się obyć bez różnych atrakcji, typu wesołe miasteczko, co szczególnie bawi dzieci. Był też element pokazów strażackich, cieszący się dużą popularnością, bo do munduru lgną nie tylko kobiety, również dzieci. Były też i konkursy, np. wiedzy o naszej gminie.

 

Pod wieczór na scenie pojawił się zespół „Tulipany”, co dało asumpt ku temu by przypomnieć zebranym jak powinno się grać, bawić i tańczyć mimo deszczu. Imprezę zakończyły rytmy discopolowe w wykonaniu „Model MT & Modelinka”, bawiąc uczestników festynu, szczególnie młodzież, do północy.

Festyn został objęty patronatem  honorowym Burmistrza Łochowa - Roberta Gołaszewskiego i był wsparty finansowo środkami finansowymi Gminy Łochów. Jego stroną organizatorską zajął się Klub Sportowy LKS Ostrówek, OSP Ostrówek, Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie oraz trzy sołectwa: Ostrówek, Majdan i Łojew.

                R

 
Michal Krupa