Żółta idzie

1 sierpnia wyruszyła XXVII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. W pięciu grupach pątnicy zmierzają do Jasnogórskiej Pani, aby 13 sierpnia pokłonić się Jej w kaplicy Cudownego Obrazu. 

Tego samego dnia o godz. 8.00 w łochowskim kościele JE ks. bp Tadeusz Pikus rozpoczął Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę dla grupy Łochowskiej mówiąc, by byli pracownikami winnicy Pańskiej, a na zakończenie Eucharystii pobłogosławił ich. Po ustawieniu się przed kościołem kolumny pątników i osób im towarzyszących, pasterz diecezji stanął na czele grupy dając znak wyjścia - rozpoczęcia drogi na Jasną Górę. Przed pątnikami jest do pokonania odcinek 348 km w 13 dni, z których najdłuższe dwa przypadają na 7 i 9 sierpnia - po 34 km, pierwszy Promna-Klwów a drugi Dzielna-Aleksandrów.

 

Pielgrzymka drohiczyńska składa się z 5 grup, z których Bielska (zielona) rozpoczyna pątniczy szlak najwcześniej, bo już 30 lipca. Tworzą ją dekanaty:  bielski, hajnowski, brański. Grupa Fioletowa (dekanaty: drohiczyński, siemiatycki, ciechanowiecki i Sarnacki) oraz nasza - Żółta, dwa dni później - 1 sierpnia. Kolejne dwie: Pomarańczowa - dekanaty sokołowski i sterdyński oraz Niebieska - dekanat węgrowski, wyruszają dzień później. Wszystkie spotykają się razem 3 sierpnia - na koniec dnia - w Grębkowie.

Grupa Żółta w dniu wyjścia liczyła ponad 100 osób. Przewodnikiem Grupy jest ks. Michał Marczak. Pielgrzymi wędrują z różnymi intencjami przed wizerunek Bożej Matki, w 300 letnią rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu - z wiarą, że się spełnią.

                R

 
Michal Krupa