Anioły w Łochowie

czyli kolejny już Marsz dla Życia i Rodziny połączony z piknikiem rodzinnym

18 czerwca w parafii Niepokalanego Serca N.M.P w Łochowie jak i w wielu innych miejscach w Polsce odbył się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, z tym że ten nasz połączony był z festynem rodzinnym zorganizowanym przez Caritas działającym przy naszej parafii oraz Wspólnotą Domowego Kościoła.

Eucharystią o godz. 12.00 miejscowy ks. Proboszcz Roman Kowerdziej wprowadził w temat rodziny i potrzeby dbania o relacje, więzi i miłość wobec rodziców i dzieci. Zachęcił do modlitwy i daru z siebie na rzecz drugiej kochanej osoby.

 

Następnie po zakończeniu eucharystii uformowała się procesja która pod przewodnictwem Pana Tomasza Gródkowskiego i scholii dziecięcej z Panią Sylwią i Kamilem na czele przemaszerowała z parafianami na targowisko gdzie rozpoczęły się liczne atrakcje, festyny gry i zabawy.

Watro wymienić m.in.. przedstawienie o Fatimie: „Być bliżej matki”, które przygotowali uczniowie Szkoły Publicznej w Julinie. Zespoły taneczne pod przewodnictwem Pani Hanny Kozy: Dzieci tańczą, przedstawienie teatralne Szkoły Podstawowej nr 1: „Raduje się dusza ma” Matka Boska w obrazie. Ponadto po raz kolejny wystąpiła młoda a prężnie działające i rozwijające się Stowarzyszenie „Jacy? Tacy?” i przyjaciele z recitalem Grzegorza Marchowskiego do tekstów Grażyny Orlińskiej. Także wystąpiła schola dziecięca działająca przy parafii a prowadzona przez Panią Sylwię i Kamila, Zespół Tańca Ludowego: „Sadzewiczowa”, oraz gwiazda wieczoru: Agnieszka Cudzich z zespołem.

Nie zabrakło zamków dmuchanych, zjeżdżalni, można było przejechać się konno, smacznie zjeść i dobrze się pobawić. Za dar rodziny, wspólnej modlitwy, spotkania oraz przede wszystkim przygotowania pikniku rodzinnego dziękujemy na ręce Caritas parafialnego i Wspólnoty Domowego Kościoła.

PJ

 
Michal Krupa