Archiwum

Dwadzieścia małżeńskich jubileuszy

Wzorem lat ubiegłych, 8 kwietnia br. w sobotnieprzedpołudnie, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyła się wyjątkowa uroczystość - „Jubileusz małżeński” dla par z terenu gminy Łochów, któreobchodziły rocznice 50 i 55-lecia małżeństwa.                  

Ponad 50 latwspólnegopożyciadwudziestu par małżeńskich jest symbolemwierności i miłości rodzinnej, dowodemwzajemnegozrozumieniaistotyzwiązku małżeńskiego. To wzóri piękny przykład dla młodego pokolenia.

 

Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzili Państwo:

1. Ewai Andrzej Zach - Łochów

2. Jadwiga i Franciszek Mytkowscy - Łochów

3. Zuzannai Eugeniusz Pieńkos - Łochów

4. Irena i Jan Warzycha - Łochów

5. Aleksandra i Andrzej Powierża - Łochów

6. Stanisława i Stanisław Lewandowscy - Łochów

7. Mieczysława i Mieczysław Pyźlak - Baczki

8. Krystyna iStanisław Sacharuk - Łochów

9. Marianna i Władysław Marczak - Łochów

10. Barbara i Kazimierz Biniek - Łochów

11. Wanda iWojciechKowalczyk - Łochów

12. Henrykai Kazimierz Skóra - Łochów

13. Wiesława i Eugeniusz Krasieńko - Baczki

14. Jadwiga i Jan Ziółkowscy - Brzuza

15. Agnieszka i Kazimierz Piesio - Łopianka

16. HenrykaiZygmuntBartosiewicz - Twarogi

17. Jadwiga iStanisław Dutkiewicz - Kaliska

18. Danuta i Andrzej Rowiccy - WólkaPaplińska

19. Irena i Kazimierz Owsianka - Twarogi

Jubileusz 55-lecia małżeństwa obchodzili Państwo:

1. Teresa i Jan Izdebscy - Łochów

Jubilaciprzybyli w towarzystwierodziniprzyjaciół. Na uroczystości obecni byli również   przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Łochowa p. Robert Gołaszewski, Wiceburmistrz p. Małgorzata Łotarska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie p. Andrzej Suchenek i Wiceprzewodniczący Rady p. Mirosław Ziółkowski.

Uroczystość zorganizowano dla uhonorowania zgodnego pożycia małżeńskiego zaproszonych par, któremimowieluprzeciwności życiowych dotrzymały przyrzeczeń małżeńskich sprzed ponad pół wieku.  Jubilaci przyjęli z rąk Burmistrza P. Roberta Gołaszewskiego medale przyznane im przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Małżonkowie otrzymali legitymacje, dyplomy i okolicznościowe pamiątki.                                   Całość dopełniały bukiety czerwonych róż. 

Były serdeczne życzenia i gratulacje od przedstawicieli władz samorządowych a uroczystość Jubileuszu uświetnił występ „KapeliŁochowskiej”. Nie zabrakło toastu wzniesionego lampką szampana i okolicznościowego tortu „Jubileusz Małżeństwa”.                                                                               

Ten szczególnydzień był wspaniałą okazją nie tylko do wspomnień, ale i do wzruszeń. Ożyły wspomnienia, powróciły chwile i obrazy z przeszłości. Tylko nieliczni mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim i mieć możliwość obchodzić tak piękny jubileusz. Ich długoletnie pożycie małżeńskie dowodzi, że zawsze powinniśmy do niej wracać, ponieważ opiera się ona na wartościach ponadczasowych: miłość, szacunek, przyjaźń, postawy moralne.

DrodzyJubilaci! Składam Wam raz jeszcze w imieniu Burmistrza Łochowa i całej społeczności Gminy Łochówserdeczneżyczenia: Długich lat w zdrowiu i szczęściu. Niech w Waszej dalszej, wspólnejdrodzenieopuszcza Was szczęście i wszelka pomyślność, a z twarzy nie znika uśmiech i zadowolenie. Niech jesień Waszego życia przyniesie kolejne, równiewspaniałe jubileusze.

Beata Kokosza - Kierownik USC w Łochowie